WHATSAPP ile BİLGİ AL
0 (232) 375 44 42/ 0 (506) 027 89 50 / Her Gün 10.00 - 20.00

Gözde ŞENGÜL

İzmir Bornova Melisa Karan Sanat Merkezi
Gözde ŞENGÜL

Gözde ŞENGÜL
Çello ve Piyano Eğitmeni / Müzik Koordinatörü


1988 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Müzik eğitimine 11 yaşında Öğr. Gör. Cavid CAFER’den keman, Öğr. Gör. Dr. Hatre AHMEDLİ CAFER’den işitme ve teori dersleri alarak başladı. 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazandı ve burada keman eğitimine Prof. Engin ERALP ile devam etti. 2000 senesinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan ayrılarak öğrenimini Ankara İlköğretim Okulu ve Reha Alemdaroğlu Lisesi’nde sürdürdü.

2005 senesinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı’nı kazandı. Yrd. Doç. Dr. Yavuz DURAK’tan piyano, Öğr. Gör. Murat Cenap UÇAR’dan viyolonsel eğitimi aldı. İzzet Baysal Gençlik Orkestrası’nda viyolonsel grup şefi olarak birçok ilde konser etkinliklerinde yer aldı.

Lisans öğrenimini tamamlayarak 2009 senesinde aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine başladı. Bu süreçte viyolonsel eğitimine Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğretim üyesi Marina RAHMATULLAEVA ile devam etti.

Ankara’ya geldikten sonra Ankara Üniversitesi Genç Filarmoni Orkestrası ve Çok Sesli Korosu ile çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde ve birçok konserde viyolonsel grup şefi olarak yer aldı. Aynı zamanda bu süreçte piyano ve viyolonsel eğitmenliği yaptı.

Gözde Şengül, mesleki yaşamını İzmir’de sürdürmekte, piyano ve viyolonsel eğitmenliğine T.C. MEB Özel Melisa Karan Sanat Merkezi'nde devam etmektedir.